Savaş artıkları şimdi Kobani sokaklarını donatıyor

ŞÎLAN MIHEMED
KOBANİ – Tarihi direnişin sergilendiği Kobani’de savaştan geriye kalan artıklar ve havan topları, şimdi kobani kentinin sokaklarının süslenip donatılmasında aksesuar olarak kullanılıyor.
YPG savaşçıları ve Rojava Demokratik Gençlik Örgütü üyeleri, Kobani Kanton merkezinde havan topu ve füze artıklarını, merkezlerinin donatılıp süslenmesinde aksesuar olarak kullanıyor.
DAIŞ çetelerinin tarihi bir direnişle büyük hezimete uğratılması ve birçok alanine özgürleştirilmesi ardından kent merkezinin değişik yerlerindeki sayısız savaş artıkları (Havan topu gülleleri-füzeler-doçka mermileri vb) YPG savaşçıları ve Rojava Demokratik Gençlik Örgütü’nün aksesuarı haline geldi. YPG noktaları, karagahları ve Demokratik gençlik Örgütü merkezi ile Asayiş kontrol noktaları bu artıklarla süslenirken havan ve füze artıklarının içine çiçekler ekilmesi dikkat çekiyor.
 (aç)
ANHA


Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment