Çetelerîn bombalı aracı imha edildi

SERÊKANIYÊ – Bombalı araçlarla saldırı girişiminde bulunan DAIŞ çetelerine sert cevap veren YPG savaşçıları, bombalı aracı amacına ulaşmadan imha etti. Bir çete aracı da içindeki çetelerle birlikte imha edildi.
Bölgedeki ANHA muhabirinin verdiği bilgiye göre, Serêkaniyê’nin 25 km güneyi ve Til Temir’in 30 km batısında bulunan Aliya bölgesinde 2 gün önce düzenlenen operasyonda özgürleştirilen Qeşqa köyüne DAIŞ çeteleri bomba yüklü bir araçla saldırı girişiminde bulundu. Saat 23.10 sularındaki saldırı girişimi fark eden YPG savaşçıları, aracı amacına ulaşmadan imha ederken, 2 çete de öldürüldü.
Yine iki gün önce kurtarılan ve Qeşqa ile aynı bölgede yer alan Hela köyünde ise DAIŞ çetelerine bir askeri araç, saat 23:45’te YPG güçleri tarafından içindeki çetelerle birlikte imha edildi. Araçtaki ölü çete sayısı öğrenilemedi.
 (bo/aq)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment