Dêr Ez-Zor’da çatışma: 4 ölü

DÊR EZ-ZOR – Dêr Ez-Zor kentinin iki mahallesinde DAIŞ çeteleriyle Baas güçleri arasında çatışma yaşandı. Çatışmada 3 çete öldü. Kente bağlı El-Xeşam ve Muhesen kasabaları ise rejim güçleri tarafından uçaklarla bombalandı.
Yerel kaynaklardan laınan bilgilere göre, dün akşam saatlerinde Dêr Ez-Zor kentinin Sîna ve Hewîca mahallelerinde Baas rejimine bağlı güçlerle DAIŞ çeteleri arasında şiddetli çatışmalar başladı. Bu sabah saatlerine kadar kadar süren çatışmalarda ölü ve yaralı sayısı hakkında bilgi edinilemedi.
Ancak Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, her iki mahallede yaşanan çatışmalarda 3 çete üyesinin öldürüldüğünü açıkladı.
Öte yandan, Dêr Ez-Zor’daki Askeri Hava alanı etrafında çatışmaların devam ettiği öğrenilirken, çatışmaların detaylarına ilişkin bilgi alınamıyor.
Dün gece Baas rejimine bağlı savaş uçakları Dêr Ez-Zor’daki askeri hava alanı etrfaını, El-Xeşam, Hetla ve Muhesen kasabalarını bombaladı. Bombardımnada bir sivil yaşamını yitirdi.
 (aç)
foto arsiv

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment