Hesekê ve Serêkaniyê’de 57 IŞİD’li öldürüldü

Hesekê’nin Salihiyê kasabası ve köylerinde yaşanan çatışmalarda 10, Serêkaniyê'deki Til Boxa tepesinde ise 47 IŞİD'linin öldürüldüğü öğrenildi.

Batı Kürdistan’ın Hesekê ve Serêkaniyê kentlerinde Halk Savunma Birlikleri (YPG) ile IŞİD mensupları arasındaki çatışmalar sürüyor. Bölgedeki ajanslar, yaşanan çatışmalarda YPG savaşçılarının IŞİD mensuplarına ağır kayıplar verdirdiğini belirtiyor.

YPG savaşçıları ile IŞİD üyeleri arasında Hesekê’ye bağlı Salihiyê kasabası ve etrafındaki köylerde yaşanan şiddetli çatışmalarda 10 IŞİD’linin öldürüldüğü ve ölenlerin cenazelerinin YPG savaşçılarının kontrolünde olduğu belirtildi.

Serêkaniyê’nin 24 km güneybatısında bulunan stratejik Til Boxa tepesinde ise, IŞİD üyelerinin saldırı başlattığı ve YPG savşaçılarının sert karşılık verildiği bildirildi.

Kaynaklar buradaki çatışmalar sonucunda ise öldürülen 47 IŞİD’linin cenazesinin çatışma bölgesinde kaldığını aktardı.

Nerinaazad

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment