Breaking News

Hesekê’de 2 çete sağ yakalandı

HABER MERKEZİ – Rojava Asayişi Genel Yönetimi Hesekê’de bugün yapılan çete saldırılarının artından çıkan çatışmalarda 5 çetenin öldürüldüğünü, 2 çetenin de sağ yakalandığını belirtti. Çatışmalarda bir Kadın Asayişi üyesinin de yaşamını yitirdiği kaydedildi.
Rojava Asayişi Genel Yönetimi bugün Hesekê’de gerçekleştirilin çete saldırıları ve yaşanan çatışmaya ilişkin yazılı açıklama yaptı. Asayişi’ni resmi internet sitesinde yayınlanan açıklamada, Hesekê’de daha önce Kadın Asayiş merkezi olarak kullanılan Nasra Mahallesi’ndeki eski Tarımsal Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne yönelik sabah saatlerinde çeteler tarafından saldırı yapıldığı hatırlatılarak, asayiş güçlerinin saldırıya karşılık verdiği belirtildi.
Çıkan çatışmalarda intihar saldırısı girişiminde bulunan 5 çete üyesinin öldürüldüğü kaydedilen açıklamada, 2 çet üyesinin de sağ yakalandığına vurgu yapıldı.
Çete saldırılarına verilen cevap ve çıkan çatışmaların sonucunda Hesekê Kadın Asayişi üyesi Ruhşan Elî Ehmed’in yaşamını yitirdiği, 2 Asayiş üyesinin de yaralandığı belirtildi.
Ailleye başsağlığında bulunulan açıklamanın sonucunda, “Rojava Asayişi olarak güçlerimizi saygı ile selamlarken, tüm şehit ailelerine başsağılı diliyoruz. Kentin tüm bileşenlerine bir kez daha ilan ediyoruz ki, tüm bölgenin savunmasındaki ısrarımız sürecektir. Her koşul altında her saldırıya cevap vererek, terörün kökünü kurutacağız” denildi.
(aq)
ANHA


No comments