Mecdel köyü çetelerden temizlendi

HESEKÊ-SERÊKANIYÊ – YPG/YPJ güçlerinin halkın talebi üzerine DAIŞ tehdidini ortadan kaldırmak amacıyla 7 mayısta Hesekê, Tıl Temır ve Serêkaniyê alanlarında başlattığı operasyon kampasamında Tıl Mecdel köyü çetelerden temizlendi.
Operasyonu takip eden ANHA muhabirlerinin aktardığı bilgilere göre, operasyon kapsamında dün Tıl Temır ve Hesekê arasında yaşanan çatışmalar gece de devam etti. Heseke’ye yaklaşık 12 kilometre mesafede bulunan Tıl Mecdel köyünde şiddetlenen çatışmalarda çok sayıda çete öldürülürken, bazı çete cenazeleri de YPG savaşçılarının eline geçti.
Çok sayıda silah ve cephanenin de ele geçirildiği çatışmalarda Tıl Mecdel köyü çetelerden temizlendi.
Hesekê ile Tıl Temır arasındaki bölgede çatışmalar yer yer devam ediyor.
Serêkaniyê ve Tıl Temır arasında da dün gece YPG güçleri ile DAIŞ çeteleri arasında çatışma çıktı. Serêkaniyê’nin yaklaşık 25 kilometre güneyinde bulunan Qeşqa ve Hela köylerine dün gece saldırı girişiminde bulunan çetelerinin biri bombalı olmak üzere iki aracının imha edilmesinden sonra, çatışmalar devam etti.
Aynı bölgede bulunan Siwêsa köyü ile Boxa tepesinde de dün gece YPG güçleri ile DAIŞ çeteleri arasında çatışma yaşandı.
Devam eden çatışmalara ilişkin detaylı bilgi alınamadı.
(ekip/aq)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment