Şanlıurfa Suriye Sınırında Sıcak Saatler

  Şanlıurfa’nın Akçakale ile Ceylanpınar arasındaki Suriye hattında IŞID’in kontrolünde olan alanları ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerine ait uçakların bombalamaya başladığı bildirildi.
  

  Bu sabah saat 06.00’dan itibaren ABD’nin de içinde yer aldığı koalisyon uçakların IŞİD kontrolündeki Suriye sınırının Urfa ile sıfır noktasındaki yaklaşık 30 kilometrelik alana yüzlerce bomba attığı bombalamanın da halen devam ettiği öğrenildi. Suriye sınırına çok yakın bölgede bulunan Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki TİGEM’e ait Gökçayır,  Gümüşsu ve Talhamur İşletme bölgelerinde de patlamalar nedeniyle panik yaşandığı bildirildi. Ceylanpınar TİGEM arazisi içerisinde Suriye sınırına yakın noktada olan Talhamur Çadırkentin de koalisyon uçaklarının bombalamasından zarar görmemesi için sınıra bakan tarafın bir kısmının boşaltıldığı ileri sürüldü.

(kd)

Kasım Deprem

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment