Şengal’de çatışma!

ŞENGAL – Şengal’de HPG/YBŞ güçleri ile DAIŞ çeteleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanırken koalisyon güçleri de DAIŞ mevzilerini bombalamaya başladı.
Şengal’de direniş güçleri ile DAIŞ çeteleri arasındaki çatışmalar devam ediyor.
Rojnews’in geçtiği habere göre, Şengal’in Hey Nasir Mahallesi’nde HPG gerillaları ve YBŞ güçleri ile DAIŞ çeteleri arasında saat 10:00 sularında başlayan çatışmalar şiddetlenerek devam etti.
Şu ana kadar en az 2 çetenin öldürüldüğü belirtilen bölgedeki çatışmaların yoğunlaşmasıyla koalisyon güçlerine ait savaş uçakları da DAIŞ mevzilerine yönelik bombardıman başlattı. Bombardımanla birlikte çatışmaların önemli oranda durduğu öğrenildi. Ancak DAIŞ çetelerinin halen devam eden bombardımanda Koalisyon uçaklarının görüş alanını engellemek için Hey Nasir Hastanesi çevresindeki alan ile Şengal’in birçok farklı bölgesinde yangın çıkardığı kaydedildi.
(aç)

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment