Şengal’de IŞİD’in ağır silahları vuruldu

Koalisyon güçlerine ait savaş uçakları Şengal ilçe merkezinde IŞİD’in destek birliği ile ağır silahlarının bulunduğu mevzileri vurdu. Onlarca IŞİD’linin öldürüldüğü belirtiliyor.

ABD’nin öncülüğündeki koalisyon güçlerine bağlı savaş uçakları bu sabah Şengal’de IŞİD mevzilerine yönelik kapsamlı bir hava harekatı başlattı. 

Konu hakkında konuşan Peşmerge Şengal Birlikleri’nden Yüzbaşı Sami Hasan, uçakların Şengal ilçe merkezindeki Gaz tesislerinin yanına konuşlandırılan ağır silahlarının bulunduğu mevzileri vurduğunu söyledi. 

Hasan, ”Terörsitlerin telsizlerinde top ve katyuşa bulunan mevzilerde 10 kişinin öldüğü anonsu yapıldı. Ağır silahların tümü de imha oldu.” dedi. 

Yüzbaşı Sami Hasan savaş uçaklarının ayrıca Şengal-Beac yolu üzerinde örgütün destek birliğini hedef aldığını ve bu birliğin bulunduğu mevzilerde bir çok örgüt üyesinin öldürüldüğünü aktardı. 

Hasan, uçakların an itibariyle Şengal bölgesi üzerinde dolaştığını da belirtti.

Basnews


Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment