YPG’li Rizgar’ın cenazesi Rojava’ya ulaştı

HEWLÊR – Çetelerle girdiği çatışmada yaralanan ve tedavi için gittiği Hewlêr’de yaşamını yitiren YPG savaşçısı Rızgar Mihemed Reşo’nun cenazesi, Hewlêr’den Rojava’ya ulaştırıldı.
DAIŞ çetelerine karşı sürdürülen direnişte yaralanan ve tedavi için bir hafta önce Duhok’a gönderilen YPG’li Rizgar Mihemed Reşo, durumunun ağırlaşması üzerine dün Hewlêr’e nakledildi. Ancak YPG savaşçısı yolda yaşamını yitirdi.
Hewlêr’deki Rızgari Hastanesi’nde yapılan otopsi işlemleri ardından bu sabah saat 09:00’da yüzlerce kişi tarafından alınan YPG savaşçısı Rızgar Mihemed Reşo’nun cenazesi, onlarca araçtan oluşan bir konvoyla Rojava’ya doğru uğurlandı.
Reşo’nun PKK ve YPG bayraklarına sarılı tabutunu omuzlayan kitle sık sık “Şehid Namirin”, “Ey Şehit riya te riya me ye” ve “Bijî serok Apo” sloganları haykırdı.
Cenaze saat 14:00’da Sêmalka Sınır Kapısı’ndan Rojava’ya ulaştırıldı. Burada Şehit Aileleri Kurumu tarafından teslim alınan cenaze, Dêrik’teki hastaneye kaldırıldı.
YPG savaşçısı için burada kitlesel tören düzenlenecek.
(aç)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment