YPG 6 köy ve birçok mezrayı çembere aldı

SERÊKANIYÊ – YPG güçleri Mebruka-Til Ebyad arasında kalan 6 köy ve 20’den fazla mezrayı çembere aldı. Giderek daralan çemberde çok sayıda çete öldürüldü.
YPG güçlerinin Komutan Rubar Hamelesi çerçevesinde Serêkaniyê’nin güneybatı ve batı kırsalındaki  operasyonları devam ediyor.
Operasyon alanındaki ANHA muhabirleri, YPG güçlerinin son iki gündür Serênakîyê’nin 65 km güneybatısında yer alan Xeşka, Ayşa ve Xweylan köyleri ile Bakurê Kurdistan arasındaki sınır hattında kalan 6 köy ile 20’den fazla mezrayı ablukaya aldığını bildirdi.
Muhabirler, YPG güçlerinin çemberde kalan köy ve mezraları çetelerden temizleme operasyonunun şu dakikalarda yoğunluk kazanarak hızlandığını kaydetti.
YPG güçleri dünden bu yana özgürleştirdiği Ayşa ve Xweylan gibi köylerde çok sayıda çete üyesini öldürerek, yüklü miktarda silah ve cephaneye de el koydu.
(ekip/mne/aç)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment