IŞİD Türkiye'yi tehdit etti.

Türk bir IŞİD teröristinin Türkçe konuştuğu profesyonel çekim videoda Ankara'nın ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyona katılması eleştiriliyor. Türkiye'deki IŞİD sempatizanlarına seslenilen videoda, Ankara ve Erdoğan'ı hedef alan tehditler öne çıkıyor

Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) yakın sosyal medya hesaplarından paylaşılan Türkçe videoda 'İstanbul'u fethedelim' deniyor ve Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile işbirliği yapmakla suçlanıyor.
Elinde tüfeklerle kayalık bir yerde oturan üç IŞİD militanının görüldüğü videoda sadece bir kişi konuşuyor ve Türkiye'de hükümetin hem ABD ile hem de PKK ile işbirliği yaparak IŞİD'e karşı savaştığı ifade ediliyor.
'Müslümanlara yardım edin, ateistlerle savaşın' denen videoda, Türkiye'nin hükümetin politikalarına karşı ayaklanması çağrıları yapılıyor.
IŞİD'e yakın sosyal medya hesapları tarafından paylaşılan video, örgütün Türkiye'yi doğrudan hedef alan ilk propaganda videosu olarak görülüyor.
Nerinaazad

foto arsiv

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment