Peşmerge Güçün'den IŞİD’e şafak baskını

Peşmerge Güçleri, sabahın erken saatlerinde Kerkük’ün güneyinde bulunan işgal altındaki 22 köyü kuşatmaya aldı.

Peşmergelerin Kerkük’ün Dakuk ve Selahaddin’in Hurmatu (Tuzhurmatu) ilçelerinde IŞİD örgütü üyelerine karşı kapsamlı bir saldırıya geçtiğini aktarıldı.
 peşmergelerin Dakuk’ta 10, Huramtu’da ise 12 köyü kuşattığını kaydetildi.
Peşmerge komutanlarından Ahmed Beşeyi, 10 kilometre ilerlediklerini belirterek, “IŞİD üyeleri ciddi bir savunma yapamadı” dedi.
Peşmerge Güçleri Elbunecim ve Yengice nahiyesine bağlı Zerge köylerine girdi, “Zerge köprüsüne kadar ilerleme sağlandığı” iletildi.
bölgede çok sayıda mayın döşendiği için temkinli bir şekilde ilerlendiğini ve bomba imha ekiplerinin önden hareket ettiğini bildirildi.
Uluslararası koalisyona ait savaş uçakları da sabah saatlerinden itibaren kuşatma altındaki köylerdeki IŞİD mevzilerini hedef almaya başladı.
 Bir yıldan fazla süredir örgüt mensuplarının işgal altında olan sözkonusu köylere ilk defa operasyon başlatıldığı söylenildi.
rudaw

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment