Şehit Hogir Gençlik Festivali başladı

GIRKÊ LEGÊ – Rojava Gençlik Birliği ve Devrimci Genç Kadınlar tarafından organize edilen Şehit Hogir Kültür ve Spor Festivali başladı.
Rimelan ilçesindeki stadyum başlatılan Şehit Hogir Kültür ve Spor Festivali, Gençlik ve Spor Konseyi başkanı Hemrîn Elî’nin yanısıra yüzlerce yurttaş katılım sağladı.
Festivalde ilk olarak Voleybol, futbol, koşu, tekvando branşlarındaki çalışmalarında sergileyen grupların ardından Şehit Hogir için hazırlanan sinevizyon gösterisi izlendi.
Gençlik ve Spor Konseyi başkanı Hemrîn Elî burada yaptığı konuşmada toplumun dinamik gücü olan gençlerin Rojava’da açığa çıkacak tüm değişim ve dönüşümlerde yer almasını ve öncülük yapması gerektiğini belirterek devrim bayarağını en önde taşıyacakların da  yine gençler olması gerektiğini kaydetti.
Konuşmanın ardından Şehit Serhat ve Şehit Hogir grupları tarafından selendirilen şarkılarla halay ekibi sahne aldı. Şair Deham tarafından okunan şiirler de festivale renk kattı.
3 gün boyunca sürecek olan festival ikinci gününde Dirbesiye’de olacak.
(uş)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment