Silahlı gruplar Şam’ı suyu kesmekle tehdit etti

HABER MERKEZİ –  Şam etkinliği bulunan “Bereda Deresi Cihad Meclisi”, Rejim ve uzantılarının Şam’ın Zebedanî kasabasından çıkmaması durumunda Şam’a giden suyu kesecekleri tehdidinde bulundu.
Şam çevresinde örgütlenen “Bereda Deresi Cihad Meclisi” adlı silahlı grup internet siteklerinde yayınladığı bir görüntüde,  Baas rejimi ve uzantılarının Şam’ın Zebedanî kasabasından çıkmaması durumunda Şam’a giden suyu kesecekleri tehdidinde bulundu.
Merkezi Londrada bulunan İnsan Hakları Örgütü Gözlemevi, ellerine ulaşan görüntülerde şunların yer aldığını söyledi: “Zebedanîli kardeşlerimize karşıt ve zalimane hamleler durmadığı sürece, Suriye’nin başkenti Şam sudan istifade edemeyecektir.”
Zebedayî kasabası Şam ve Lübnan sınırı arasında yer almaktadır. 2 günden bu yana ateşkes imzalanmış. Hizbullah desteği ile rejim güçleri, Filistin Kurtuluş Ordusu (FKO) ve Dîfa El-Wetenî ve İsalam adına hareket eden silahlı gruplar arasında 4 Temmuzda yaşanan şiddetli çatışmalar sonrası atşekes imzalandı.
(ad)
foto arsiv

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment