Til Berak’ta yaşamını yitiren YPJ’linin kimliği açıklandı

HABER MERKEZİ – DAIŞ çeteleriyle Til Berak alanında girdiği çatışmada yaşamını yitiren YPJ savaşçısının kimliği açıklandı.
YPG Basın Merkezi, resmi internet sayfasında yayınladığı bir açıklamayla Til Berak bölgesinde yaşamını yitiren bir savaşçının kimlik bilgilerini kamuoyuyla paylaştı.
Rojava devriminin başından beri kadınların direniş saflarında en ön saflarda yer aldığı belirtilen açıklamada, YPJ’nin bu direniş sonucunda Rojava dvrimi ve direnişinin dünyada sembolü haline geldiği, Arîn Mîrkan şahsında sergilenen kahramanlıkla dünyaya direniş destanları öğretildiğinevurgu yapıldı.
Yüce insanlık ve tarihsel ahlaki değerlerini savunmak için YPJ savaşçısı Rêdûr’un da büyük bir direniş sonucunda  şehadete eriştiği kaydedilen açıklamada, şehit ailelerine başsağlığı dileklerinde bulunularak şehitlere bağlılık sözü yinelendi.
YPJ savaşçısının kimlik bilgileri şöyle:
Kod adı: Rêdûr Gezgör Merwan
Adı soyadı: Emine Yılmaz
Ana adı: Ayşe
Baba adı: Mustafa
Doğum yeri: Ruha-Pîrsus
Şehadet yeri ve tarihi: 13.8.2015 – Til Berak
(aç)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment