Times: Türk devleti çetelere silah yardımında bulunuyor

HABER MERKEZİ – İngiltere’nin saygın gazetelerinden Times gazetesi yayınladığı bir haberde  Türk devletinin Suriye’deki DAIŞ çetelerine  ve El-Nusra’ya bağlı Şam Cephesi’ne silah yardımında bulunduğunu yazdı.
Türk devletinin daha öncede DAIŞ ve El-Nusara çetelerine cephane, lojistik ve üye kazandrımak için yağtığı yardımlar yayınlanan belgeler ile defalerca kanıtlanmıştı. Bilien bu yardım haberlerine bir yenisi daha Times gazetesi tarafından eklendi. İngiltere’nin en çok okunan gazetlerinden biri olan Times tarafından yayınlanan habere göre El-Nusra’ya bağlı Şam Cephesi’nin ABD ve Türkiye arasında yapılan temaslar sonrasında ‘Güvenli bölge’ kavramının ortaya atılmasından bu yana silah yardımı aldığı da kaydediliyor.
Haberde Şam Cephesi içerisinde bulunan gruplardan Nureddin Zingi Tugayları ve Hareketi Azm’ın daha önce de CIA tarafından desteklendiği ve silahlandırıldığı da ifade ediliyor.
(uş)

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment