Türkmen Selçuklu Tugayı, Cêş El-Suwar’a katıldı

EZAZ – Özgür Suriye Ordusu bünyesindeki Türkmen gücü Selçuklu Tugayı, DAIŞ çetelerine karşı savaşmak amacıyla Cêş El-Suwar’a (Devrimciler Ordusu) katıldığını duyurdu.
Özgür Suriye Ordusu’na bağlı Türkmen gücü olan Selçuklu Tugayı, bugün yayınladığı bir açıklama ile Cêş El-Suwar’a katıldığını duyurdu.
Sözkonusu açıklama görüntülü olarak Cêş El-Suwar resmi sayfasında yayınlandı.
Selçuklu Tugayı komutanı Telal Elî Silo tarafından okunan açıklamada şöyle denildi:
“Yaratan Allahın adıyla (Bismillahir-rahman-ur-rahim).
Halep’in kuzeyindeki kırsal alanla Marî bölgesinde varlığı bulunan biz Türkmen Selçuklu Tugayı Komutanlığı olarak, bundan böyle Cêş El-Suwar’a katıldığımızı duyuruyoruz. Bu kararla Suriye devrim tarihinin felaketi haline gelmiş olan DAIŞ çetelerine karşı savaş cephelerine yöneliyoruz. DAIŞ’a karşı savaşta dayanağımız yüce Allah’tır.
Tüm kürt, arap, türkmen tabur ve tugaylarının birleşerek bölgeyi DAIŞ vahşeti ve pisliğinden temizleyeceğine inanıyoruz.”
Halep’in birçok mahallesi ve kuzey bölgeleri ile Ezaz çevresinde 7 silahlı muhalif grubun bir araya gelerek oluşturduğu Cêş El-Suwar, bölge halklarının özgürlüğünü esas alarak El Nusra ve DAIŞ çetelerine karşı adı geçen yerlerde savaşıyor.
(aç)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment