YBŞ savaşçılarından suikast eylemi

HABER MERKEZİ – YBŞ Komutanlığı, yazılı bir  açıklama yayınlayarak  YBŞ savaşçıları  suikast eylemi sonucu bir çetenin öldürüldüğünü, bir aracın da imha edildiğini belirtti.
YBŞ Komutanlığı,  Şengal’de DAIŞ çetelerine karşı gerçekleştirilen eylemlere ilişkin yazılı bir açıklama yaptı. Komutanlık açıklamasında, “25 Ağustos günü saat 09.00’da Şengal Merkez’deki genel cadde üzerinde DAIŞ çetelerine dönük bir eylem yapılmıştır. Ağır silahlar ile vurulan araç tümden imha olurken araç içindeki ölü çete sayısı netleştirilememiştir.
25 Ağustos günü saat 06.00’da  Şılo alanı yakınında eskiden Şex Xeyri cemaatinin elinde bulunan köy olan Sikkinê köyünde konumlanan çetelere bir suikast eylemi gerçekleştirmiş, bu eylemde 1 çete öldürülmüştür.
25 Ağustos günü saat 18:00’de Xeyr Nasır mahallesinde konumlanan çeteleri koalisyon uçakları 2 kez vurmuştur. Sonuçları bilinmemektedir.”

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment