YJA STAR: Ekin Van’ın cenazesine yapılan saygısızlığın hesabını soracağız

HABER MERKEZİ – YJA STAR, 10 Ağustos günü Muş-Varto arasındaki yol kapatma eyleminde çıkan çatışmada yaşamını yitiren YJA STAR gerillası Ekin Van’ın (Kevser Ertürk) cenazesine işlenen bu suçun hesabının sorulacağını belirtti.
Yazılı bir açıklama yapan YJA STAR, “10 Ağustos günü Muş – Varto arasındaki yol gerillalarımız tarafından kapatılmıştı. Bu eylem üzerine alana gelen işgalci TC ordusu ile gerillalarımız arasında çatışma yaşanmış, 3 asker öldürülürken; YJA STAR gerillalarımızdan Ekin Van (Kevser Ertürk) yoldaşımız da şehit olmuştu.
YJA STAR gerillamız Ekin Van arkadaş şehit düştükten sonra TC güvenlik güçleri tarafından arkadaşımızın cenazesine karşı hiçbir insanı ve ahlaki ölçüye sığmayan davranış ve hareketler gelişmiştir. Yapılan bu saygısızlığın, ahlaksızlığın ve Kadın Gerillamıza karşı işlenen bu suçun hesabının sorulacağı bilinmelidir” dedi.

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment