YPG Siluk’ta silah deposu ve füze buldu

GIRÊ SPÎ – DAIŞ çetelerinin Siluk kasabasında yola döşedikleri mayının bir sivil araçta patlaması sonucu bir yurttaş yaşamını yitirdi, 5 kiş de yaralandı. Türkmen köyü Til Hemama’da ise, çetelere ait bir panzer ve iki füze ele geçirildi.
YPG Basın Merkezi, Girê Spî’ye bağlı Siluk kasabası ile Til Hemama Trukmena köyünde DAIŞ çetelerine yönelik geliştirilen arama tarama operasyonunun sonuçlarına ilişkin yazılı açıklama yayınladı.
Siluk’ta çete mayını sivilleri vurdu
Dün gece Silûk kasabası yakınlarında DAIŞ çetelerinin döşediği mayının bir sivil araçta patladığını belirten YPG Basın Merkezi, El Zeydî Buğday deposu yolunda döşenen mayının patlaması sonucunda bir yurttaşın öldüğü, beş kişinin de yaralndığı kaydedildi.
Til Hemama Turkmenan’da bir panzer ve 2 füze ele geçirildi
YPG; dün ayrıca Silûk kasabasına bağlı Til Hemema Tirkmena köyünde arama tarama operasyonu düzenlendiğini ve operasyonda çetelere ait bazı yer altı silah ve cephane depolarının bulunduğunu, savaşçıların bu depolardaki bir panzer ile 2 füzeyi ele geçirdiğini belirtti.
(aç)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment