YPG’li Yasir ve Aras’a vefa merasimi

QAMIŞLO – YPG savaşçıları Yasir Xanîka ve  Aras Xanîka yaşamını yitirişlerinin kırkıncı gününde yüzlerce yurttaşın katılımıyla yapılan bir merasimle anıldı.
26 Temmuz 2015 tarihinde Heseke’nin özgürleştirilmesi operasyonlarında yaşamını yitiren özgürlük savaşçıları Yasir Xanîka(Mihemed Yasir) ve  Aras Xanîka(Mihemed Omer) için şehadetlerinin kırkıncı gününde bir vefa merasimi organize edildi.
Qamışlo kent spor salonunda yüzlerce yurttaşın katılımıyla gerçekleştirilen merasimde Şehit Ömer taburu komutanı Ehmed El-Kêrad, PYD ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri de hazır bulundu.
Şehitlerin anısına verilen mücadele sözünün yenilendiği merasim sonrası Qudûrbeg ve Bişêriyê mahalleri futbol takımları arasında YPG’li Yasir ve Aras’a ithaf edilen  bir maç yapıldı.
(uş)

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment