Tirbespiye 2’inci Yekitiya Star Konferansı son buldu

TIRBESPIYÊ – Yekitiya Star genel kongresine hazırlık kapsamında Tirbespiye 2’inci Yekitiya Star Konferansı meclis başkanı ve 2 yardımcısının seçilmesiyle son buldu.
Tirbespiye 2’inci Yekitiya Star Konferansı Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir araya gelen yüzlerce kadının katılımıyla başladı.
Geleneksel kıyafetleriyle salona gelen kadınların yarattığı renk cümbüşü içerisinde başlayan konferansta konuşan Yekitiya Star Koordinasyonu üyesi Dilan Engizek demokartik özerlik yönetimi çatısı altında mücadele edem kadınların tüm dünyaya emsal teşkil ettiğini vurgulayarak Rojava devriminde direnen kadınların attıkları adımların tarihe yön verdiğini belirtti.
Konferansın devamında çalışmalar değerlendirildi. Faaliyet raporları okundu ve tartışıldı. Daha sonra Tirbespiyê Yekîtiya Star meclis başkanlığı için seçim yapıldı. Leyla Iskan meclis başkanı olarak seçildi.
Seçimler ardından konferans Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a bağlılık sloganlarıyla son buldu.
(ad)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment