YPG: DAIŞ çetelerinin saldırı girişimi boşa çıkarıldı

KOBANÊ – DAIŞ çetelerinin Eyn Îsa kasabasının doğusundan saldırı girişimi YPG/YPJ güçlerinin müdahalesi sonucunda boşa çıkarıldı.
Yazılı bir açıklama yapan YPG Basın Merkezi DAIŞ çetelerinin Kobanê’nin Eyn Îsa kasabasının doğusunda bir saldırı girişiminde bulunduğunu belirtti.
Fatsa köyü civarında başlayan saldırı girişimine ilişkin YPG Basın Merkezi şunları belirtti: “Dün gece çete grupları Eyn Îsa kasabasının doğusunda bulunan Fatsa köyü civarında saldırı girişiminde bulunmuştur. Güçlerimizin müdahalesi ardından alanda kısa süreli bir çatışma yaşanmış ve çete grubu alandan kaçmıştır.
Güçlerimiz ise dün öğlenden sonra aynı bölgeye yakın bir noktada DAIŞ çetelerine yönelik bir operasyon düzenlemiştir. Arazide mevzi ve kanal yapmaya çalışan çetelerin hedeflendiği operasyonda 2 çete üyesi öldürülmüştür.
(ad)

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment