DAIŞ çetelerinin Palmira’daki infaz ve yıkımları sürüyor

HABER MERKEZİ – DAIŞ çetelerinin işgali altındaki tarihi Palmira antik kentindeki yıkımı devam ediyor.Çetelerin son olarak 3 kişiyi kent içinde infaz ettiği ve bu amaçla tarihi kolonlardan bazılarını yok ettiği öğrenildi.
DAIŞ çetelerinin işgali altındaki tarihi Palmira antik kentindeki yıkım sürüyor. Çetelerin son olarak 3 kişiyi kent içinde infaz ettiği ve bu amaçla tarihi kolonlardan bazılarını yok ettiği öğrenildi.
Suriye İnsan Hakları İzleme Örgütü  tarafından verilen bilgilere göre, çeteler infazlar için 3 kişiyi bağladıkları kolonları bombalarla patlatmak suretiyle katlettiler.
İnfaz  sonrasında çetelerin antik kente girişleri kapattıkları da öğrenildi.
Mayıs ayında rejim güçlerinin elinde iken DAIŞ çetelerinin eline geçen Palmira antik kentinde daha önce de bazı tahribatlar yapılmıştı. UNESCO tarafından Dünya İnsanlık Mirası’na dahil edilen antik kentteki zafer anıtı da Ekim başında bombalanarak yok edilmişti. Ağustos ayında ise antik kentteki Bel ve Baalşamin adlı iki tapınak bombalarla patlatılmıştı.
(uş)

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment