‘Girê Spî’ye güneş doğdu’

XALID EMÎN
KOBANİ – DAIŞ çetelerine karşı tarihi direnişle zafere ulaşan Kobani halkı, Girê Spî’de demokratik özerklik ilanını “karanlığın sonunda doğan güneş” olarak nitelendirdi.
Kobani halkı Girê Spî’de demokratik özerklik yönetimi ilanını ANHA’ya değerlendirdi.
Salih Mustefa: Kararı tüm Girê Spî bölgesindeki halka kutluyorum. Halkın kendi kendini yönetebileceği başarılı bir deneyim.
Ridwan Ebdî: Kürt, arap, türmen ve ermeniler Girê Spî’de binlerce yıldır ortak yaşıyoruz. Bu adımın ve dayandığı projenin tüm Suriye’ye yayılmasını temenni ediyoruz. Bu proje çoğulcu topluma ve dayanışmasına dayanıyor.”
Hesen Bîro: Girê Spî’de özerklik yönetimi ilan edilmesi bize mutluluk verdi. Bölge halkı artık kendi kendini yönetip kendi geeceğine dair karar alabilecek.
Mihemd Îsmaîl: Ev proje Suriye’nin diğer tüm bölgelerine en iyi örnek olacaktır.
Mihemed El-Ehmed: DAIŞ çeteerinin işgalinden sonra demokratik özerklik ilanı, tıpkı karanlık sonrası doğan güneş gibi olduğunu ve bu dönem bereket ve hayırların bol olacağı bir aşama olacaktır.
(aç)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment