YPJ Şengal’de isim değişikliği

HABER MERKEZİ – YPJ Şengal gerçekleştirdiği toplantıyla, YPJ Şengal’in artık tüm Êzidî kadınları ve Êzidxan’ı savunabilecek düzeye ulaştığını kaydederek isim değişikliğine gitti. YPJ Şengal, bundan sonra yürüteceği faaliyetleri YJÊ (Yekinêyen Jinên Êzidxan) olarak yürütecek.
YPJ Şengal güçleri, gelinen aşamayı değerlendirmek için bir araya geldi. 2 gün boyunca devam eden toplantıda YPJ Şengal güçlerinin belli bir nitelik ve nicelik düzeye ulaştığı, artık sadece Şengal kadınlarını değil, tüm Êzidî kadınlarını ve tüm Êzidxan’ı savunma görevini üstlenebilecek düzeye ulaşıldığı vurgulandı. YPJ Şengal bu karar temelinde isim değişikliğine giderek bundan sonraki faaliyetlerini Yekinêyen Jinên Êzidxan (YJÊ) olarak yürütme kararı aldı. Toplantı ardından yapılan açıklamada YJÊ’nin bu kararla birlikte bundan sonraki süreçte tüm Êzidî kadınlarının ve Êzidxan’ın savunma görevini yürütme kararlılığı belirtildi.
(uş)

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment