YPG: Halep’te 5 çete üyesi öldürüldü

HABER MERKEZİ – DAIŞ çetelerinin Eyn Îsa kasabasına yönelik saldırısını püskürten YPG, Halep’te Şêx Meqsud’a saldıran çetelere operasyon düzenleyerek 5 çete üyesini öldürdü.
Konuya ilişkin açıklama yapan YPG Basın Merkezi, 25 Ocak günü 10.00 ile 11.00 saatleri arasında DAIŞ çetelerinin Eyn Îsa kasabasının doğusunda yer alan Şergirat köyünün güneyine yönelik ağır silahlarla bir saldırı düzenlediğini bildirdi.
Şêx Meqsud’a saldıran çetelere operasyon: 5 çete öldürüldü
YPG açıklamasında, 25 Ocak günü El Nusra çetelerinin Halep’in Şêx Meqsud mahallesine yönelik havan toplarıyla bir saldırı düzenlediğini belirtti.
Açıklamanın devamında, “Saldırılara cevaben güçlerimiz saldırı düzenleyen çetelere yönelik bir operasyon düzenlemiştir. Operasyon sonucunda Kastello ve Cendol yolu üzerinde çetelere ait askeri bir araç darbelenmiş, Seken Şikeyf ve Cendol yolu üzerinde de 2 çete üyesi öldürülmüştür. Eş zamanlı olarak aynı bölgede bulunan fabrika mıntıkasında da çeteleri hedefleyen güçlerimiz 3 çete üyesi öldürmüştür” denildi.
(aç)
ANHA
 
 

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment