El Nusra ve Ehrar El Şam çeteleri Şêx Maqsud'da 5 günde 13 sivili katletti

HABER MERKEZİ

El Nusra ve Ehrar El Şam çetelerinin Şêx Maqsud Mahallesi'ne yönelik saldırıları sonucunda 5 gün içerisinde 13 sivil katledilirken, 197 sivil de yaralandı.

El-Nusra ve Ehrar El-Şam çetelerinin Şêx Maqsûd Mahallesi'nin Cendûl ve Kastêlo kavşağına dönük ağır silahlar ve cehennem havanları ile düzenlediği saldırılar 5'inci gününde devam ediyor. Mahalleye bugün de onlarca havan topu atıldı.

16 Şubat'tan tarihinden bu yana devam eden çete saldırılarında bugüne kadar 13 sivil katledilirken, aralarında çok sayıda kadın ve çocuğun da olduğu 197 sivil de yaralandı. Yaralıların tedavisi ise çetelerin mahalle üzerindeki ambargosu nedeniyle kısıtlı imkanlarla yapılmaya çalışılırken, yaralılardan bir kısmının durumunun her geçen gün ağırlaştığı kaydedildi.

Ayrıca edinilen bilgilere göre, Eşrefiyê Mahallesi'nde çıkan çatışmalarda ise 60 çete öldürülürken, 100’den fazla çete de yaralandı.

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment