Şêx Meqsûd’a saldırı: Bir çocuk yaşamını yitirdi, 5 yaralı

HALEP – Şêx Meqsûd’a havan toplarıyla saldıran AKP destekli El-Nusra ve Ehrar El-Şam çeteleri bir çocuğu katletti, 5 sivili de yaraladı.

Halep’ten bildiren ANHA muhabiri, Erdoğan/AKP destekli Cebhet El-Nusra ve Ehrar El-Şam çetelerinin Halep’in Şêx Meqsûd mahallesinde yaşayan sivil halka dönük havan topları, cehennem topları ve ağır silahlarla saldırılarının devam ettiğini, çete keskin nişancılarının da halkı hedef aldığını kaydetti.

Benî Zeyd’deki yüksek binalara ve Kastêlo yoluna mevzilenmiş çetelerin saldırılarında dün gece ismi öğrenilemeyen bir çocuk yaşamını yitirdi, 4’ü çocuk 5 sivil de yaralandı. Yaralılar Heyva Sor Sağlık Merkezi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Sağlık Merkezi yetkililerinin verdikleri bilgilere göre, yaralıların isimleri şöyle: Xebat Elî (32), Mihemed El-Elî (8), Emel Îsa (12), Ehemd Îsa (10) û Ehmed Elîko (5).

Yaralıların durumlarının ağır olduğu ve ciddiyetini koruduğu belirtildi.

(aç)

ANHA


Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment