Türk ordusu Tel Rıfat kasabasını obüs ve füzelerle bombalıyor

Türk ordusu Tel Rıfat kasabasını obüs ve füzelerle bombalıyor
HABER MERKEZİ – İşgalci Türk ordusu Ceyş El Suwar savaşçılarının Tel Rıfat (Arpêt) kasabasını çetelerden temizlemesinden sonra, kasaba ve Efrin merkeze bağlı köyler obüs ve füzelerle yoğun bir şekilde bombalıyor.
ANHA muhabirlerinin verdiği bilgilere göre, Halep’in kuzeyinde Ezaz’a güneyine 6 km uzaklıkta bulunan ve stratejik öneme sahip Tel Rıfat kasabası, bugün akşam saat 19.00 dolaylarında Ceyş El Suwar (Devrimciler Ordusu) tarafından çetelerden temizlendi. Kasabanın AKP/Erdoğan güdümlü El Nusra ve Ehrar El Şam çete kurtarılması ardından, kasaba ve çevresinin Türk ordusu tarafından obüs ve füzelerle yoğun bir şekilde bombalandığı belirtildi.
Muhabirler, Türk ordusunun Efrîn kanton merkezine bağlı köyler obüs ve füzelerle yoğun bombardımana altına aldığını aktardı. Türk devletinin Efrin’e yönelik süren saldırılarında, 6 top Efrin şehir merkezinin 3 km uzağında bulunan Qîbarê köyüne düştü. Birçok evin zarar gördüğü öğrenilirken, ölü ve yaralılar olup olmadığı öğrenilmedi.
Bombardımanın devam ettiği bilgisi paylaşıldı.
(ekip/ak/ad)
ANHA
 
 

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment