Başemra’da 30 ev kullanılamaz hale getirildi

SILÊMAN EHMAD

EFRÎN – SUK ve ENKS çetelerinin Başemra köyüne yönelik topçu saldırılarında 30 ev yıkıldı veya kullanılamaz halde getirildi.

26 Şubat 2016’dan itibaren Efrîn’in Şêrewa ilçesine bağlı Başemra köyü AKP’nin himayesindeki SUK ve ENKS’ çetelerince topçu saldırılar altında.

Şêx Aqîl ve Qibtan El-Cebel köyüne mevzilenen çete grupları ve Başemra köyünü havan topları, cehennem topları ve füzelerle bombalıyor.

SUK ve ENKS içerisinde yer alan Ehrar El-Şam, Nûredîn Zinkî ve Feyleq El-Şam gruplarının yer aldığı çetelerin saldırıları sonucunda 30 ev kullanılamaz hale geldi.

Başemra köyü Şêrewa ilçesinin güneyine Efrîn’in ise doğu yakasına düşüyor. Çeteler stratejik öneme sahip köyü işgal altına almak istiyor. Çünkü bu köyün düşmesi demek çevredeki birçok köye hakimiyet kurmak anlamını taşıyor.

(ad)

ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment