DAIŞ’ta iç çelişki: 100 çete kaçtı

KOBANÊ – DAIŞ çeteleri arasında yoğun çelişkilerin baş göstermesi sonucu  100 çetenin Rakka’dan kaçtığı belirtildi.

QSD ve YPG güçleri tarafından ard arda ağır  yenilgilere uğratılan çeteler arasında çelişkilerin  baş gösterdiği ve kaçışların başladığı belirtiliyor.

Son olarak AKP- DAIŞ çeteleri işbirliğinde Serêkaniyê ve Girê Spî arasındaki bölgeye 27 Şubat’ta kapsamlı bir saldırı başlatıldı. YPG güçleri işgalci AKP/Erdoğan çetesinin saldırılarına kısa sürede cevap vererek, 3 gün süren operasyonlarda çeteleri bozguna uğrattı.

ANHA’nın Rakka’ın içinden edindiği bilgilere göre, QSD güçlerinin ‘Êlîn ve Cûdî İntikamı Hamlesi’ adıyla başlattığı operasyonlar karşısında  DAIŞ çetelerinin  ciddi panik ve korku içerisinde olduğu ve kendi aralarında da çelişkiler yaşadıkları belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, çeteler dün El-Neyîm kavşağı ve El-Rimêlê mahallesinde birbirlerine girdi. 100 kadar çetenin DAIŞ işgali altındaki  Rakka’dan kaçtıkları bilgisini paylaştı.

(ad)

ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment