Eşrefiyê’de şiddetli çatışmalar yaşanıyor

HALEP – ENKS’nin parçası olduğu İstanbul muhalefeti SUK’a bağlı çete gruplarının Şêx Meqsûd’a yönelik bombardımanı sonucunda bir yurttaş yaşamını yitirirken, 4 yurttaş da yaralandı. Eşrefiyê de ise aynı çete grupları ile YPG arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

ENKS’nin parçası olduğu sözde Suriye Ulusal koalisyonu (SUK)’a bağlı çete gruplarının Halep’in Şêx Meqsûd mahallesine yönelik havan ve cehennem toplarıyla saldırdı. Bugün bir kez daha mahalleye saldıran çete gruplarının bombardımanları sonucunda bir sivil yurttaş yaşamını yitirirken, 4 yurttaş da yaralandı. Mahalleye yönelik topçu saldırılar sürüyor.

Öte yandan Halep’in Eşrefiyê mahallesin de aynı çete gruplarıyla YPG arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Yaşanan yoğun çatışmalardan ötürü bölgeden detaylı bilgiler alınamıyor.

(ekip/ad)

ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment