Kobanililer 4 şehidini toprağa verdi

KOBANÊ – Özgürlük savaşçıları Evîn Agirî, Axîn Zinar, Botan Kadiya ve Şiyar Şêran Kobanililerin elinde toprağa verildi.

Farklı tarihlerde DAIŞ çetelerine karşı direnişte ölümsüzler kervanına katılan 4 YPG savaşçısı Leyla Mihemed (Evîn Agirî), Bêrna Ak (Axîn Zinar), Îslam Yalçin (Botan Kadiya) ve Ehmed Osê (Şiyar Şêran)’ı sonsuzluğa uğurlamak için Kobani halkı ve öz yönetim kurumlarından temsilciler Şehit Aileleri Kurum’u önünde toplandı.


Kitle cenazelerini aldıktan sonra, Şehitlere bağlılık sloganları eşliğinde Şehîd Dîcle Mezarlığı’na doğru yola koyuldu. YPG/YPJ, TEV-DEM ve özgürlük şehitlerinin posterlerinin taşındığı Cenaze konvoyunun Şehitliğe ulaşmasıyla birlikte Askeri bir tören düzenlendi.


Arından YPG komutanı Devrim Kobanê bir konuşma yaparak, “Halkların özgürlüğü için canını feda eden şehitlerimizden güç alan bir gücüz. Onlar irademizi güçlendirmektedirler. Şehit analarının elini öpüyor, onlara üzülmeyin diyorum. Yoldaşlarımız Kürdistan özgürlüğünü seçmişlerdir. Şehit analarımıza ve tüm halkımıza şehitlerin izini takip edeceğimizin sözünü veriyoruz” dedi.

Şehit ailelerine başsağlığı dilekleri iletildi.

Arından özgürlük şehitleri sloganlar ve zılgıtlarla Kobanililerin elinde toprağa verildi.

(ad)

ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment