Özgürlük şehitlerinin taziyelerine ziyaretler sürüyor

DIRBÊSIYÊ – Dirbêsiyêli yüzlerce yurttaş YPG savaşçısı Herekol Devrim ve Öz Savunma askeri Etella El-Cerbe’nin ailesini ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti.

DAIŞ çetesinin 27 Şubat’ta Girê Spî’ye işgal saldırılarına emsalsiz bir direniş sergileyerek canlarını ortaya koyan YPG’li Mihemed Fetah (Herekol Devrim) ile Öz Savunma askeri Etella El-Cerbe için kurulan taziye çadırına yüzlerce yurttaş katıldı. Um Işbe ve Şoniyê köylerinde kurulan taziye çadırlarına yurttaşlar akın etti.

Her iki taziye çadırı özgürlük savaşçılarının posterleri ve özgürlük sembolleri ile bezendi.

Taziye çadırındaki tören devrim şehirleri anılarak başladı. Daha sonra Dirbêsiyê Halk Mahkemesi üyesi Mehmûd Derwîş bir konuşma gerçekleştirerek, devrim şehitlerinin ailesine başsağlığı dileklerini iletti. Demokratik Suriye güçlerinin Rojava ve Suriye halkları için verdiği mücadeleye destek çağrısı yaptı.

Konuşmalar sonrası özgürlük savaşçılarının taziye çadırlarına ziyaretler devam ediyor.

(ad)

ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment