Şehba’daki çatışmalarda 7 çete öldürüldü

EFRÎN – Eyîn Deqna ve Minix köyüne saldıran SUK ve ENKS’ye bağlı çete gruplarından 7’sinin öldürüldüğü, 16’sının yaralandığı, bir çetenin de sağ yakalandığı belirtildi.

Erdoğan’ın himayesindeki İstanbul muhalefeti (Suriye Ulusal Koalisyonu-SUK) ve ENKS’ye bağlı çete gruplarının Ezaz bölgesindeki saldırıları ve Ceyş El-suwar güçlerinin direnişi devam ediyor.

ANHA muhabirleri, Şehba bölgesindeki Eyn Deqnê ve Minix köylerine saldırı düzenleyen SUK ve ENKS’ye bağlı çetelerle ile  şiddetli direnişle karşı koyan Ceyş El-Suwar (Devrimciler Ordusu) savaşçıları arasında çatışmaların sürüdüğünü belirtti.

Muhabirler, yaşanan çatışmalarda Ceyş El Suwar savaşçılarının 7 çeteyi öldürüldüğünü, 16’sının yaralandığını ve 1’inin de sağ yakalandığını kaydetti.

(ekip/ad)

ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment