Stratejik yol QSD denetiminde

HOGIR NECAR

SERÊKANIYÊ – Demokratik Suriye Güçleri (QSD) Kizwan dağının batısında yürütülen operasyonda DAIŞ çeteleri için stratejik önemi olan bir yolu denetim altına aldı.

SERKANE-REYA-SEHDADE (2)

Demokratik Suriye Güçleri (QSD) 2 Martta Kizwan dağının batısı ile Rakka’nın kuzeydoğusu arasındaki bölgede başlattığı operasyon sürüyor. Çetelerce katledilen iki Arap kızı adına “Cûdî ile Êlîn’în İntikamı” adı verilen operasyonda DAIŞ çetelerinin takviye güç aktarımı için stratejik önemi olan bir yol, QSD savaşçıları tarafından kontrol altına alındı.

Çetelerin her türlü silah, cephane ve çete gücü takviyesinde kullandığı yolun kesilmesiyle çetelerin Rakka ile bağlantıları önemli oranda kesilmiş oldu.

SERKANE-REYA-SEHDADE (3)

Hesekê-Um Midfeh, Hesekê-Rakka ile Hesekê-Girê Spî arasındaki yolların birleştiği kavşak olması itibariyle bu noktanın Um Midfeh köyüne yakın ve stratejik öneme sahip olduğu öğrenildi.

DAIŞ çeteleri Hesekê ve Şedadê’ye yönelik saldırılarında bu yolu ana geçiş yeri olarak kullanmaktaydı.

(ekip/aç)

ANHA
Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment