Türk askerinin havan topu daha Qamişlo’ya düştü

QAMÎŞLO – AKP çetelerinin Nusaybin’e yönelik saldırıları devam ederken, Türk askeri tarafından bugün de Nusaybin’in hemen karşısında bulunan Qamişlo kentine bir havan topu isabet etti. Havan topunun isabet ettiği bir evde maddi hasar oluşurken, şans eseri can kaybı yaşanmadı.

AKP saray çetelerinin Nusaybin’e yönelik soykırım saldırıları 15.gününde devam ediyor. Gün boyu kentteki direniş mahallelerine yönelik tank ve havan toplarıyla yapılan saldırılar eksik olmazken, bombardımanın sesi  Qamişlo’dan duyuldu.

Saray çetelerinin Nusaybin’deki direniş mahallelerine attığı bir havan topu Nusaybin sınırını geçerek Qamişlo’da bir eve düştü. Qamişlo’nun Zeytuniyê mahallesindeki bir eve isabet eden havan topu sonucu evde hasar oluşurken, şans eseri can kaybı yaşanmadı.

25 Mart’ta tarihinde de AKP/Erdoğan’a bağlı saray çetelerinin Nusaybin’deki direniş mahallelerine saldırıları devam ederken, evleri bombalamak için atılan bir havan topu Qamişlo topraklarına düşmüştü.

(ekip/ad)

ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment