Türk askerleri Efrînli bir yurttaşı daha yaraladı

EFRÎN – Türk askeri Efrînli yurttaşı tarlasında çalışırken taradı. Tarama sonucunda 35 yaşındaki yurttaş yaralandı.

Türk askerinin Efrîn ve Bakurê Kürdistan sınırı arasında hareketliliği gözle görülür bir şekilde artmış ve Rojavalı yurttaşları sınıra yaklaştırmadığı gibi tarlalarına da gitmelerine izin vermiyor. Tarlalarına giden yurttaşları doğrudan hedef alarak kurşun yağmuruna tutuyor.

Dün de Türk askeri Efrîn sınırında Mihemed Gulo (35) isimli yurttaşı taradı. Meydan Ekbes köyünden olan Gulo, tarlasında toprağını ekerken Türk askerlerinin saldırısının hedefi oldu. Açılan ateş sonucu yaralanan Gulo, çevredeki yurttaşlarca Efrîn merkezdeki Avrîn hastanesine kaldırıldı.

Hastane yetkililerinden alınan bilgilere göre, Türk askerinin açtığı ateş sonucu omuzundan yaralanan Mihemed Gulo’nun tedavisinin yapıldı ve sağlık durumunun iyiye gittiği öğrenildi.

Öte yandan 7 Mart 2016 tarihli ‘MİT Efrîn sınırında silahlı gruplara eğitim veriyor’ başlığıyla ajansımızda yer alan haberde, AKP/Erdoğan’ın Efrîn sınırında yeni bir silahlı grup oluşturduğu, 15 kişinin Dele Osman ve diğer 15 kişilik grubun ise Qaziqlî köyünde MİT tarafından eğitildiği belirtilmişti. Türkiye’de yer alan her iki köy de Efrîn sınırındaki Meydan Ekbes ve Banîrako köylerinin karşısında bulunuyor.

(ad)

ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment