TÜRK DEVLETİNDEN DAİŞ ÇETELERİNE 2 TIR TEKNOLOJİK CİHAZ

 YPG-YPJ telsiz muhaberelerini dinlenmesi için Türk devleti DAİŞ çetelerine İsrail’den alınmış gelişmiş ileri teknoloji telsiz takip/dinleme ve yer tespiti yapan cihazlar verdi

YPG-YPJ telsiz muhaberelerini dinlenmesi için Türk devleti DAİŞ çetelerine İsrail’den alınmış gelişmiş ileri teknoloji telsiz takip/dinleme ve yer tespiti yapan cihazlar verdi.

DAİŞ çetelerine gönderilen silah ve cephane yüklü MİT TIR’larının deşifre olması ardından DAİŞ’e desteğini kesmeyen Türk devleti, en son DAİŞ’e gönderdiği 2 TIR dolusu İsrail üretimi cihazlarla YPG ve YPJ telsiz sistemlerini dinlemeye çalışıyor.

Cihazlarla YPG-YPJ mevzileri tespit edilmeye çalışılıyor

Cerablus ve Kobanê kantonuna yakın DAİŞ kontörlündeki yüksek binalara ve tepelere yerleştirilen dinleme/takip cihazları ve yer tespiti yapan algılayıcılarla YPG-YPJ güçlerinin yerleri/üslenme alanları ve mevzileri tespit edilmeye çalışılıyor. Cihazlarla tespit edilen YPG-YPJ mevzilerini füze ya da obüs toplarıyla vurulması için koordinat alınmaya çalışılıyor.Ciwan Serdeşt

Kürdistan Stratejik Araştırmalar Merkezi

www.lekolin.com - www.lekolin.org - www.lekolin.net – www.lekolin.info - www.navendalekolin.com

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment