Breaking News

YJA Star 3 gerillanın kimlik bilgilerini açıkladı

HABER MERKEZİ – YJA Star Merkez Karargah Komutanlığı, Medya Savunma Alanları’nda yaşamını yitiren 3 gerillayı andı. Komutanlık, “Bizler yoldaşları olarak özgürlük meşalesini devralıp onlara layık olacağız” dedi.

YJA Star Merkez Karargah Komutanlığı, Şubat ayı içerisinde yaşamını yitiren 3 gerillayı andı. Komutanlık açıklamasında, “Kürdistan özgürlük mücadelesi, şehitleri ile var olmuş, tarih yazmış bir hareket olarak insanlığın özgürlük değerleri içerisindeki yerini almıştır. Bundandır ki Önder Apo, özgürlük mücadelesi şehitlerini, ‘Şehitlerimiz, dünümüz, bugünümüz ve geleceğimiz’ diye tanımlamıştır. Kürdistan halkının son 40 yıllık mücadele tarihi, şehitler gerçeği ile birlikte özgürlük umutlarımızın yaratılması ve yarınlara taşırılması tarihi olmuştur.

Kürdistan’da yeni yaşam, şehitlerimizin direniş ruhu, inancı, kararlılıkları, coşkuları, umutları, heyecanları ve fedakarlıkları ile ortaya çıkardıkları büyük emeklerle sağlanmıştır. Onlar, halkımız için umudun yaratıcıları, gerçek yoldaşlığın, yurtseverliğin, adanmışlığın ifadesi haline gelmişlerdir.

Kahramanlıklarla dolu bu tarihin sayfalarına Medya Savunma Alanlarımızdan Xakurke bölgesinde Şubat ayı içerisinde şehit düşen 3 kadın militan arkadaşımızı daha uğurlamış bulunuyoruz. Arjin (Fatma Demir), Devrim (Türkan Taş) ve Rocyar (Seher Yıldırım) arkadaşlarımız, Hareket ve halk olarak içine girdiğimiz yoğun savaş ortamında çalışmalarını büyük bir irade ve inançla yürüttükleri esnada düşmanın saldırıları sonucunda şahadete ulaşmışlardır” denildi.YJA Star açıklamasında devamla şunlar belirtildi:

“2002 yılından itibaren Özgürlük Mücadelesi saflarında yerini alan Arjin yoldaş, mütevazi duruşu, birikimi, bağlılığı, fedakarlığı ve fedai duruşu ile Kadın Özgürlük Çizgisinin ortaya çıkardığı değerlerin temsilini kişiliğinde kusursuz bir şekilde yaşayan ve yaşatan arkadaşlarımızdandır. O üstlendiği tüm görevleri sadece bir komutan olarak değil devrimci sorumluluklarını kararlılıkla yerine getiren, askeri, ideolojik ve örgütsel anlamda öncülük eden bir duruşun sahibi olmuştur.

Halkmızın kurtuluş mücadelesine 2010 yılı sonrası katılım sağlayan Devrim ve Rocyar yoldaşlar da bu zorlu mücadele sürecini Zilan ve Beritan ruhuyla karşılamış, direnişi büyüterek mücadeleye dört elle sarılmışlardır.

Kadının özgürlük savaşında emeğiyle, özlemleriyle, amaçlarıyla mücadelemize yüce duygu ve düşüncelerle katılan başta Arjin, Devrim ve Rocyar yoldaşlar şahsında tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz. Şehitlerimizden aldığımız özgürlük mücadelesini zafere taşıma azmi ve kararlılığı, büyük bir inanç ve örgütlü güce dönüşerek halkımıza kaybettirilen tüm değerleri öc alarak tekrardan elde etme temelinde devam etmektedir. Bizler yoldaşları olarak özgürlük meşalesini devralıp onlara layık olacağız.

Bu vesile ile partimiz PKK’nin kuruluşundan bu yana mücadele değerlerine bağlılıkları ile tanınan yurtsever Demir ailemize başsağlığı diliyoruz. Değerli ailelerimizden Taş ve Yıldırım ailelerine de başsağlığı diliyoruz.

Yaşamını yitiren YJA Star gerillalarının kimlik bilgileri şöyle:

arjin fatma small

Kod Adı: Arjin Fis

Adı Soyadı: Fatma Demir

Doğum Yeri: Amed

Anne – Baba Adı: Ayşe – Feyzi

Şahadet Tarihi ve Yeri: Şubat 2016 / Medya Savunma Alanları***

devrim turkan small

Kod Adı: Devrim Garzan

Adı Soyadı: Türkan Taş

Doğum Yeri: Bitlis

Anne – Baba Adı: Xeme – İsa

Şahadet Tarihi ve Yeri: Şubat 2016 / Medya Savunma Alanları***

rocyar seher small

Kod Adı: Rocyar Süveyda

Adı Soyadı: Seher Yıldırım

Doğum Yeri: Ankara

Anne – Baba Adı: Belizar – Ramazan

Şahadet Tarihi ve Yeri: Şubat 2016 / Medya Savunma Alanları
No comments