YPG’den ateşkes ihlaline dair ikinci açıklama

HABER MERKEZİ – YPG Genel Komutanlığı, Suriye’de Ateşkesi İzleme Özel Koordinasyonuna, SUK adlı sözde muhalefete bağlı çetelerin saldırıları ve ateşkes ihlallerinin devam ettiğini ve Şêx Meqsud mahallesine Grad füzeleriyle saldırdığını bildirdi.

YPG Genel Komutanlığı, yazılı bir açıklamayla Suriye’de Ateşkesi İzleme Özel Koordinasyonuna sözde muhalefete bağlı çetelerin saldırıları ve ateşkes ihlallerinin devam ettiğini bildirdi.

YPG Genel Komutanlığı’nın açıklaması şöyle:

“Suriye’de Ateşkesi İzleme Özel Koordinasyonuna,

Bugün (15 Mart) saat 13.00’da Halep’in Şêx Meqsud mahallesine ve bazı YPG noktalarına yönelik Grad füzeleriyle, ağır silahlarla ve cehennem toplarıyla yapılan saldırıların sürdüğünü sizlere bildirmek isteriz.

Suriye Ulusal Koalisyonu (SUK)’a bağlı Sultan Murad Tugayı, Ehrar El-Şam, 16. Fırka, El-Fetih Tugayı, Ceyş El-Mucahidîn, Festeqim Kema Emert Grupları ile Nûreddîn Zenkî Taburları Eşrefiyê ve Seken Şebabî tarafından bu saldırılarını gerçekleştirmektedir.

YPG Genel Komutanlığı”

(ad)

ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment