YPG’li Süryani savaşçı için taziyeler kabul edildi

TIRBESPIYÊ – YPG’li Süryani savaşçı Toma Qasimo ( Şervan Tirbespiyê) için Tirbêspiyê’de kurulan taziye çadırına kitlesel ziyaretler düzenlenerek baş sağılığında bulunuldu.

14 Mart’ta Şedadê bölgesinde yaşanan direnişinde yaşamını yitiren YPG’li Süryani savaşçı Toma Qasimo için Tirbêspiyê’de spor salonunda taziyeler kabul edildi.

Meryem El-Ezraa kilisesi rahibi Xorî Seman Îsa, taziye töreninde konuşarak, yüz yıllardır bölge halklarının birlikte kardeşçe yaşadığını ve kimsenin bu kardeşliği bozacak güç, mecalinin olmadığına vurgu yaptı.

Canını halkına armağan etmenin dünyanın en kutsal hakikati olduğunu dile getiren Rahip, Toma Qasimo’nunda şahsında bir kez daha bu hakikate eriştiklerini belirtti.

Daha sonra Şehit Aileleri Kurumu, TEV-DEM, Tirbêspiyê Halk Meclisi Eşbaşkanlığı ve kadın savunma güçleri adına konuşmalar yapıldı.

Yapılan konuşmalarda, şehit ailesine başsağlığı dilekleri iletilerek, Onların anılarına bağlılık sözleri verildi.

Tören sonunda özgürlük savaşçısının künyesi okunarak, belge ailesine teslim edildi.

(ad)
ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment