Rojava Genel Koordinasyonu: Seçimler özerklik bölgelerinde yapılmayacaktır

AMÛDÊ – Rojava Kantonları  Genel Koordinasyonu,Suriye rejimi tarafından yapılması planlanan parlemento seçimlerinin kendileri için bir bağlayıcılığının bulunmadığını belirterek seçimlerin özerklik sistemi altındaki bölgelerde yapılmasına izin vermeyeceklerini kaydetti.
Rojava Kantonları  Genel Koordinyonu (Cizîr, Kobanê ve Efrînê) Suriye’de yapılacak parlemento seçimlerine ilişkin yazılı bir açıklama yayımladı.
Açıklamada, Suriye Halk Meclisi seçimleri ile uzaktan yakından alakaları olmadığını ve Demokratik Özerklik bölgelerinde seçim yapılmayacağı belirtildi.
“Rojava Kantonları  Genel Koordinyonu  olarak bölgesel ve uluslararası güçler, Suriye’de var olduğunu iddia ettikleri tiyatral demokrasi ile 13 Nisan’da Suriye Halk Meclisi seçimleri yapılması kararı aldı.   Seçimler, demokratik özerklik bölgelerinde yapılmayacaktır.
Seçimlerle uzaktan yakında bir alakamız olmamakla beraber çıkacak sonuçların bizim için bir bağlayacılığı yoktur.”
(u)
ANHA

AMUDE-DAXUYANIYA-HIKUMET

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment