Saat üçe on var Vid

XUNAV ÎSA

KOBANÊ – Kobanê’deki  yıkıntılar arasında  Kobanê’nin özgürleştirildiği  an olan 14:50’de durmuş olan bir saat bulundu.  Bulunan saatin şehit düşmüş bir özgürlük savaşçısına ait olabileceği düşünülüyor.
‫‬
Kobanê’de El-Telel Pazarı sokağı arkasındaki müzeye dahil olan harebeler içinde  bazı parçaları kırılmış bir kol saati bulundu. Saatin Kobanê’nin özgürleştirildiği an olan  14:50’de  durmuş olması dikkat çekti. Kobanê şehri DAIŞ çetelerinin işgalinden 26 Ocak 2015’te aynı saatte kurtarılmıştı.

Bir özgürlük savaşçısının  saati YPG ve YPJ’nin  DAIŞ’a karşı yürüttüğü destansı direnişin tanığı olması için Kobanê’nin özgürleştiği ana ayarlayıp burada bırakmış olabileceği düşünüldü.
KOBANE-DI-3-10-DEQANDE-HAT-RIZGARKIRIN ‫(31195649)‬ ‫‬

14:50’de duran saat Kobanê direnişi ve özgürleşmesinin tanıklarından oldu.

Kentin özgürleştirilmesinin, direnişte yerini alan YPG savaşçıları tarafından dile getiriliş anı kayıt altına alınmıştı.

(bs/u)

ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment