‘Minbic özgürlük, demokrasi ve ortak yaşamla buluşacak’

MINBIC – Minbic Sivil Meclisi Eşbaşkanları, Minbic’in üzerinden kara bulutların çekildiğini, kentin artık özgürlük, demokrasi ve ortak yaşamı kuşanacağını belirtti.

Minbic Sivil Meclisi Eşbaşkanları Farûq El-Maşî ve Sozdar Xalid, Minbic zaferini bölge halkına ve Suriye halklarına kutlayarak, bu zaferin Suriye’nin baskı ve zulümden kurtulmasının önemli adımı olduğunu söyledi. Eşbaşkanlar, baskı ve zulmün Minbic’in üzerinden atıldığını ve kentin özgürlük ve demokrasi kuşandığını dile getirerek, Minbic Askeri Meclisi savaşçılarının getirdiği Minbic zaferini, özgürlük savaşçılarının anne ve babalarına kutladı.

Minbic Sivil Meclisi Eşbaşkanları, meclislerinin tüm enerjileriyle faaliyet yürüteceklerini, halk hizmetleri ve eğitim başta olmak üzere tüm kurumları oluşturacaklarını belirtti.

Minbic Sivil Meclisi Eşbaşkanları Farûq El-Maşî ve Sozdar Xalid, Minbic zaferinin Gerici DAIŞ zihniyetinden kurtuluş anlamını taşıdığını ifade etti.

(ad)

ANHA


Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment