Minbic’de 40 çete daha öldürüldü

MINBIC – Minbic Askeri Meclisi savaşçıları, Minbic şehir merkezindeki ilerleyeşini sürdürüyor. Şehrin güneybatısında Minbic savaşçıları ile çeteler arasında şiddetli çatışmalar yaşanıyor. Yaşanan çatışmalarda en az 40 çetenin öldürüldüğü belirtildi.

ANHA muhabirlerinin Minbic’te yürütülen operasyona ilişkin verdikleri bilgiye göre, 43. gününü geride bırakan Komutan Şehit Faysal Ebu Leyla Operasyonu’nda Minbic Askeri Meclisi savaşçıları şehirde büyük ilerleyiş kaydetti.

Muhabirlerimizin verdiği bilgiye göre şehrin doğusunda yer alan Wetenî Hastanesi’nin çevresindeki Rabîta sokağında şiddetli çatışmalar devam ediyor.

Burada, dün gece başlayan ve an itibariyle devam çatışmalarda, şu ana kadar en az 15 çetenin öldürüldüğü belirtildi.

Diğer yandan dün akşam saatlerinde, Hezawne mahallesinin kuzeyinde Minbic Askeri Meclisi savaşçıları ile DAIŞ çeteleri arasında şiddetli bir çatışma yaşandığı ve halen devam ettiği belirtildi. Burada yaşanan çatışmalarda da en az 25 çetenin daha öldürüldüğü belirtildi.

An itibariyle her iki bölgede de çatışmalar devam ederken,Minbic Askeri Meclisi güçlerinin ilerleyi sürüyor.

(cj/u)

ANHA

Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment