Breaking News

Özgürleştirilen köylerde gülen yüzler

MINBIC-Komutan Şehit Ebû Leyla Minbic’i Özgürleştirme Operasyonu kapsamında çok sayıda köy, DAIŞ çetelerinin vahşetinden kurtarılarak bölge sakinlerine özgür bir yaşamın kapısı aralandı.
Minbic Askeri Meclisi savaşçıları, Minbic kent merkezine doğru yürürken, attıkları her adım da özgür ve demokratik bir yaşamın inşasına pencereler açıyor. Kadınlara siyahları çıkarıp renge büründüğü ve çocukların korkusuzca sokaklara çıkabildiği bir yaşam sunuluyor.
Mustefa Hemadê Arap köyü ve Qirat Mezin sakinlerine soruyoruz, özgürleştirilen toprakları üzerinde yeniden nefes alabildikleri belirtirken ‘Yeniden doğduk sanki’ diyorlar.
Yönümüz özgürleştirilen bir başka köy Xirbet Rûs’a çeviriyoruz, yüzlerdeki tebessüm ve özgürlüğe  yazılı cümleler kuran köy sakinleri ile karşılaşıyoruz.
Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (33) Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (32) Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (31)Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (30) Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (29) Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (28) Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (27) Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (26)Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (23) Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (22) Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (20)Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (6) Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (1) Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (2) Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (4) Wêneyek ji jiyana gundên azad-bi wêne (5)
(u)
ANHA

No comments