4 köy daha DAIŞ işgalinden kurtarıldı

MINBIC – Minbic Askeri Meclisi, Tişrîn ve Qaraqozax cephelerinde 4 köyü daha DAIŞ çetelerinin işgalinden kurtararak özgürleştirdi.

Minbic Askeri Meclisi’nin 1 haziran günü DAIŞ çetelerine karşı başlattığı Minbic’i Özgürleştirme hamlesi 5. gününde devam ediyor.

Minbic Askeri Meclisi’nin yaşamını yitiren Minbic Askeri Meclisi üyesi ve Şems El-Şemal komutanı Faysal Ebu Leyla’nın anısına yazılı açıklama yaparak Ebû Leyla’ya vefa borcu olarak Minbic’in Özgürleştirilmesi Operasyonu’nu bundan sonra ‘Komutan Şehit Faysal Ebu Leyla’ adıyla sürdüreceklerini duyurmasının ardından savaşçılar DAIŞ çetelerine ağır darbeler vurdu.

Savaşçılar Qaraqozax Cephesi’nde saat 19.00’da Xirbit Hisan, Mele Sead ve Safiya köylerini çetelerden temizledi.

Tişrîn cephesinde de Minbic Askeri Meclisi güçleri aynı saatlerde Qer’a köyünü çetelerden temizleyerek DAIŞ işgaline son verdi.

Bu köylerin de çetelerden kurtarılmasıyla Qaraqozax cephesinden Minbic merkezine 8 km, Tişrîn cephesinden ise 6 km’lik mesafe kaldı.

Alandaki en büyük kasaba olan Ebu Qelqel’i de kurtaran savaşçıların ilerleyişi sürüyor.

(ekip/aç)

ANHA


Yoldas Guzelyildiz

Hello my name is Zagros. I am Kurdish I have created this site since 2014 to inform people who interest Syrian Kurds. My site will help you to learn about the situation of the civil and military Rojava with known sources. Thank and do not forget to comment!

No comments:

Post a Comment